П'ять речей, які майбутньому першокласнику потрібно пояснити раніше.

Якщо дитина ходила в дитсадок, для неї перехід в школу буде легшим, ніж у «домашньої» дитини, адже вона вже звикла залишатися без мами, спілкуватися з однолітками, слухати дорослого. Однак навіть найрозвинену дитину дошкільного віку попереду в школі чекає кілька неочікуваних відкриттів. Ось деякі з них:

ДЗВІНОК. «На урок і на перерву дітей в школі скликає дзвінок. Якщо дзвінок задзвенів, то потрібно негайно йти у клас. А якщо урок вже давно йде, значить, скоро настане перерва і вчитель відпустить усіх відпочити та пограти. Дзвінки бувають різні. Деякі дзвонять як дзвіночок. Деякі – як дуже голосний будильник. А бувають такі, які взагалі схожі на мелодії знайомих пісень. Але, яким би він не був, його не можна пропустити. Зараз ми з вами послухаємо, які бувають дзвінки, а потім увесь тиждень будемо тренуватися входити і виходити із занять із дзвінком».

ТУАЛЕТ. «В садочку ми всі ходимо в один і той самий туалет. В школі одні туалети – тільки для дівчаток, інші – тільки для хлопчиків. Так само як і в кіно, кафе, театрі чи в музеї. Туалети можуть бути підписані буквами «Ч»(чоловічий) та «Ж»(жіночий). Або такими картинками. Якщо ти не зможеш у школі розібратися, який туалет твій – просто зачекай і прослідкуй, хто в нього зайде: хлопчик чи дівчинка. І, звичайно, ти завжди можеш про це запитати у вчительки. Звичайно, краще не робити цього на уроці, а дочекатися перерви. Одначе, якщо терпіти немає сил, потрібно спокійно підняти руку вгору і ввічливо запитати: «Вибачте, можна мені вийти по своїх справах?».

12 РОКІВ. «Школа – це не на день, не на тиждень і навіть не на рік. З тої пори як ви підете в школу, то ви не будете ходити в садочок. І багато-багато років будете ходити в школу, доки не станете зовсім дорослими. Спочатку, можливо, вам стане дещо сумно без улюбленого садочка, але незабаром в школі у вас з'являться хороші друзі, улюблені вчителі і багато цікавих занять. Ми тут в садочку за вами теж будемо дуже сумувати. Ми будемо раді, якщо ви будете до нас приходити у гості».

ПОРТФЕЛЬ. «В школі буде багато занять. Для кожного з них потрібні посібники – це спеціальні книги та зошити. А ще ручка, олівці та ще багато чого іншого. Все це потрібно приносити з собою в школу і зі школи. Для цього є спеціальна сумка – для навчання, її називають портфель. Дуже важливо,щоб у тебе в портфелі був порядок і все лежало а свої місцях. Давай потренуємось збирати свій портфель. Давайте взагалі увесь тиждень будемо ходити на заняття з портфелями, ніби ми вже стали школярами!»

ЇДАЛЬНЯ. «В школі для того, щоб поїсти, потрібно піти у спеціальне місце – їдальню. Там їдять зразу всі діти: і з першого класу, і старшокласники. Спочатку ви можете здивуватися, наскільки столова велика і як багато там дітей. Але боятися не потрібно – ваша вчителька розповість, що робити, куди сісти і що поїсти. Якщо ви чомусь розгубилися, не забудьте перепитати. І якщо чомусь залишились голодними, обов’язково скажіть про це вчителю. Не можна ходити голодним.

Повернутися на сторінку "Скоро до школи"