Консультаційний пункт

Орієнтовний розпорядок дня дитини вдома

Час Пункти розпорядку дня дитини Поради батькам
7:30 – 8:00 Підйом, ранковий туалет, ранкова гімнастика разом з батьками

Учіть дитину дотримуватись особистої гігієни, вмиватися, чистити зуби, мити руки з милом, користуватися індивідуальним рушником. Привчайте виконувати прості вправи на різні групи м’язів. Включайте до ранкової гімнастики легкий біг та стрибки — це сприяє розгальмуванню нервової системи після сну, формуванню правильної постави, викликає позитивні емоції.

8:00 – 8:30 Ігри

У ранковий час грайте в ігри малої та середньої рухливості.

8:30 – 9:00 Підготовка до сніданку, сніданок

Учіть дитину самостійно сідати на стілець та вставати з нього, підсовувати стілець до столу; їсти охайно, не обливаючись; після їжі користуватися серветкою.

9:00 – 10:00 Читання, ігри, слухання музики, малювання тощо

Читайте дитині вірші, казки, оповідання, пропонуйте розглядати та обговорювати ілюстрації, відповідати на запитання, навчайте співпереживати персонажам.

Пропонуйте дитині дидактичні ігри (пірамідки, втулки, шнурівки, будівельний матеріал тощо), учіть класифікувати, узагальнювати предмети за певними ознаками, складати з частин ціле тощо.

Привчайте слухати пісні, розуміти їх зміст, знати їхні назви, співати разом з вами тощо.

Учіть дитину малювати предмети та явища фарбами, олівцями, фломастерами; розрізняти і називати кольори.

Чергуйте різні види діяльності.

10:00 – 12:30 Підготовка до прогулянки, прогулянка

Учіть дитину самостійно одягатися, взуватися, знімати одяг та складати його у відповідному місці.

Під час прогулянки грайте з дитиною в ігри різної рухливості, спостерігайте разом за природою, заохочуйте дитину до самостійної рухової діяльності.

12:30 – 13:10 Підготовка до обіду, обід

Вводьте до раціону дитини тверду їжу, вчіть їсти шматочки хліба і заїдати їх рідкою їжею (суп, борщ тощо), самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки.

13:10 – 15:10 Підготовка до сну, сон

Розкажіть дитині казку або заспівайте колискову, що заспокійливо впливає та сприяє розслабленню нервової системи і спокійному сну.

15:10 – 15:30 Підйом, оздоровчі процедури

Проведіть комплекс гімнастичних вправ на різні групи м’язів та вправи для формування стопи і постави, для загального зміцнення.

15:30 – 15:50 Полуденок

Привчайте дитину до самообслуговування.

15:50 – 16:50 Ігри

Грайте з дитиною у настільно-друковані дидактичні ігри — кубики, пазли тощо. Учіть складати картинки, послідовно відтворюючи події на них, поєднувати зображення за певними ознаками предметів тощо.

16:50 – 19:00 Підготовка до прогулянки, прогулянка

Привчайте дитину до самостійності, розповідайте їй про здоровий спосіб життя.

Обирайте ігри малої та середньої рухливості, давайте можливість самостійно гратися з іншими дітьми, спостерігати за довкіллям.

19:00 – 19:30 Підготовка до вечері, вечеря

Нагадуйте дитині про важливість гігієнічних процедур та правил поведінки за столом.

19:30 – 20:30 Спокійні ігри з батьками, читання казок, перегляд мультфільму, бесіди

Перевагу віддавайте спокійним іграм, перегляду дитячого мультфільму, читанню казок перед сном, спокійним бесідам для підтримання емоційного контакту з дитиною, дружніх взаємин.

20:30 – 7:30 Гігієнічні процедури, співання колискової, нічний сон

Привчайте дитину до особистої гігієни та гігієнічних процедур перед сном. Співайте колискову, щоб прискорити засинання дитини.

ПОРАДИ ДБАЙЛИВИМ БАТЬКАМ

Як дізнатись про справи дитини протягом дня,
не провокуючи та не ображаючи її

Не можна говорити Можна говорити
Тобі сподобався дитячий садок? Діти? Вихователі? Що тобі сподобалося більше за все?
З ким би ти хотів грати?
Які іграшки тобі сподобалися?
Підеш завтра у дитячий садок? Що ти завтра візьмеш із собою у садочок?
Давай завтра у садочок візьмемо….
Тебе кривдили?
Тобі тут було погано?
Тебе ображали?
У що ви сьогодні грали?
З ким ти подружився?
Я розумію, що тобі тут погано, але потерпи. У садочку так цікаво!
Ти тепер як мама (тато) дорослий, ходиш на роботу.
Що ви сьогодні робили? Ви сьогодні малювали?
Що ви ліпили?
Яку казочку вам читали?
Що ви сьогодні їли? На сніданок була каша чи яйце?
Який суп був у обід?
Що давали до картоплі?
Вечеря була смачна?
Для чого ти мене дуриш?
Це все не правда.
Те, що ти розповідаєш, це вигадка?