м.Бердичів, вул.Святої Покрови, 11

Працюємо пн-пт з 7:30 до 18:00

(04143)5-13-35

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)
комбінованого типу № 4 «Берегиня»

1923 рік –в колишній садибі шкірзаводу Бурко розміщено дитяче містечко-майданчик (на той час так називали дитячі садки).

1988 рік – відбулося відкриття нового приміщення дитячого садка № 4, розрахованого на 240 дітей дошкільного віку.

10 листопада 1998 року – відомчий дитячий садок № 4 передано до комунальної власності міста в особі Бердичівської міської влади.

Березень 2000 року – відкрито групи: 1 група раннього віку, 8 груп дошкільного віку, переведено два класи ЗОШ № 6 на режим роботи дитячого садка № 4.

Травень 2003 року – дитячий садок пройшов державну атестацію і отримав статус Дошкільного навчального закладу № 4 загального розвитку художньо-естетичного напрямкуз групами компенсуючого типу.

Лютий 2004 рік – на базі дошкільного навчального закладу № 4 рішенням медико-педагогічної комісії відкрито 2 групи для дітей з вадами психічного та мовленнєвого розвитку.

Вересень 2004 року – Дошкільний навчальний заклад № 4 «Теремок» змінив назву на «Берегиня».

2006-2007 рр. – розпочато роботу по вивченню та впровадженню педагогічної системи Марії Монтессорі, представник ДНЗ проходить навчання у школі Монтессорі І ступеня у м. Києві

Вересень 2009 року – в дошкільному навчальному закладі виховується 315 дітей, функціонує 12 груп – 2 групи раннього віку, 8 груп дошкільного віку, 2 групи для дітей з вадами мовлення. Діє логопедичний пункт, психологічна служба, організовано гурток по вивченню іноземної мови.

19 травня 2011 року у дошкільному навчальному закладі №4 відкрито музей народної творчості «Лялька-мотанка», який став своєрідним осередком пізнання, ознайомлення з народною культурою, місцем прояву творчості педагогів, вихованців та їх батьків.

Вересень 2011 року – в дошкільному навчальному року почав діяти консультативний пункт «Берегиня» для батьків, діти яких не відвідують ДНЗ.

Листопад 2011 року – затверджено нову редакцію Статуту, в якому заклад отримав назву дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 4 «Берегиня».

Жовтень 2013 року – дошкільний навчальний заклад пройшов атестаційну експертизу, визнаний атестованим з надання освітніх послуг та отримав свідоцтво про атестацію терміном на 10 років.

Вересень 2014 року – дошкільний навчальний заклад виховується 375 дітей, функціонує 13 груп – 2 групи раннього віку, 8 груп дошкільного віку, 2 групи для дітей з вадами мовлення, 1 група короткотривалого перебування. Діє логопедичний пункт, психологічна служба, надаються додаткові освітні послуги.

Лютий 2014 року – діяльність закладу було спрямовано на використання театрального мистецтва в освітньому процесі з дошкільниками. Роботу з напрямку відзначено на Всеукраїнському фестивалі дитячого театрального мистецтва.

Лютий 2015 року – творчі педагоги закладу розпочали роботу по вивченню положень сталого розвитку в роботі з дошкільниками Прийняли участь у навчальному семінарі-тренінгу «Теорія і методика освіти для сталого розвитку» в рамках міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» у місті Житомирі.

Вересень 2016 року – знаменна подія в історії закладу: Бердичівською фільмотекою за наданими колективом архівними фото та історичними віхами створено відео-історію дитячого садка.

Березень-липень 2017 року – педагоги закладу активні учасники заходів міста та області, країни: регіональної науково-практичної конференції «Дошкільна освіта Бердичівщини: актуальні проблеми, досвід, перспективи розвитку». Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Професійна освіта в умовах інтеграційних процесів: теорія і практика». Міжнародної Італійсько-української літньої школи «Проектування інклюзії: цінності, інструменти, шляхи».

Вересень 2017 року – розпочав роботу спортивний гурток для хлопчиків «Котигорошко», який поєднав елементи спортивної гімнастики, акробатичні перекиди (стрибки з похилої поверхні, самостраховка та силові вправи, тощо.) керівник гуртка інструктор з фізкультури Бульбіна Тетяна Петрівна.

Вересень 2018 року – в закладі розпочато вивчення альтернативної програми «STREAM–освіти або Стежинки у Всесвіт», що спрямувало педагогічний колектив на організований процес цілеспрямованого оволодіння дошкільниками науковими знаннями.

Листопад 2018 року – відбувся звіт з використання музейної педагогіки в освітньому процесі сучасного дошкільного закладу. Представлено 12 міні-музеїв різної спрямованості, які діють в групових осередках та інтегруються з освітнім процесом закладу.

Травень 2019 року – відбулося відкриття міні-музею під відкритим небом «Сучасне мистецтво в оформленні території закладу». Представлено креативний підхід педагогів до використання мозаїки, садових фігур та мініатюр, ярн-бомбінгу, ленд-арту, фолк-арту у наповненні території сучасним дизайном.

Травень 2019 року – заклад прийняв активну участь у І фестивалі освітянських ідей м. Бердичіва «Від спільних ідей до спільних дій». Творчі педагоги представили для батьків та дітей міста можливості використання матеріалів Марії Монтессорі у розвитку навичок практичного життя, сенсорному та мовленнєвому розвитку. Музичні керівники провели майстер-клас гри на діатонічних дзвониках.

Вересень 2019 року – оновлено діяльність психологічної служби закладу. Обрано напрямок по використанню сендплею, кінезіології в роботі з дошкільниками.

Березень-травень 2020 року – під час введення карантинних заходів педагогічний колектив опанував систему дистанційної роботи з батьками вихованців. Розширив можливості використання соціальних мереж з метою обміну досвіду.