Дбаємо про здоров’я

Сон - найважливіша потреба організму людини. Задоволення цієї природної потреби сприяє хорошому самопочуттю і нормальній працездатності. Для дітей раннього і дошкільного віку фізіологічно повноцінний сон складає основу міцного здоров'я і правильного розвитку.

Сон відновлює нормальну діяльність організму, функції нервових клітин кори великих півкуль головного мозку. Тому така велика роль повноцінного сну для дитини дошкільного віку, організм якої вимагає не лише відновлення витраченої енергії, але і створення сприятливої основи для його подальшого нормального зростання і розвитку.

Нервова система дитини ще не достатньо сформована, вона не володіє великою витривалістю і схильна порівняно швидкому виснаженню. Особливо несприятливо відбивається на її стану і стану організму в цілому часте недосипання, яке визначається не лише недостатньою тривалістю сну, але і поганою якістю сну, коли він неспокійний, часто уривається.

Проте залежно від індивідуальних особливостей нервової системи сон деяких (головним чином легко збудливих) дітей часто залишається неглибоким і в старшому віці. На основі недостатньої глибини сну у дітей можуть розвинутися різні негативні звички, які надалі не так легко усунути.

• Денний сон дітей дошкільного віку повинен тривати не менше 1,5-2 год.

• Перед сном рекомендується займати дітей спокійними іграми, провести теплу гігієнічну процедуру, спільну або місцеву, змінити одяг.

• Важливою є прогулянка перед сном, яка поліпшить кисневий баланс організму, необхідний для якості сну.

• За півтори години до сну жодної інформації, що хвилює, не підвищувати голос.

• Температура повітря має бути не нижче 15°С.

• Ліжко не має бути дуже м'яким, не перегрітим. Вісь лежачої голови має бути продовженням осі тіла, щоб голова не згиналася в області шиї, а також невеликих розмірів подушка (30х30 см.).

• Одяг для сну в приміщенні має бути вільним, зшитим з м'яких бавовняних тканин. Найбільш зручними буде довга сорочка або піжама без кишень з невеликим числом ґудзиків.

• Поза, в якій спить дитина, істотно впливає на якість сну. Краще, якщо дитина засинатиме лежачи на правому боку або на спині.

• Укладати спати дитину слід в один і той же час, що формує рефлекси засипання.

Інші статті:

Неприємна хвороба - педикульоз