Свято Стрітення у садочку

«Якщо хочеш пізнати націю – вивчай її свята» - такого мудрого народного повчання дотримуються педагоги дошкільного навчального закладу № 4 «Берегиня». 15 лютого наші дошкільнята зібралися разом, щоб весело провести зиму і радісно зустріти весну. Цікаве пізнавальне і святкове дійство «Стрітення» підготували для дітей музичний керівник Кононюк О.Д., вчителі-логопеди Прищепна О.М., Верещак Л.Б., вихователь Юрчук О.П., вихователі середніх, старших та логопедичних груп.

Метою святкового заходу було визначено розширення знань дітей про особливості відзначення свят за народним календарем в Україні, розвиток пізнавальних інтересів дошкільників, сприяння відродженню звичаїв та обрядів нашого народу.

Свято розпочалося із розповіді про традиції Стрітення, виконання старовинного обряду запалення свічки, яка має рятувати від блискавки та грому, усього недоброго і злого.

Надзвичайним дійством став перегляд казки у тіньовому театрі «Прихід весни». Малята із захопленням спостерігали за образами, створеними із світла, тіні і музики, що відтворювали пробудження живої природи.

Після цього діти із задоволенням пограли із головними героями свята Сніговичком та Весною: водили хороводи, співали весняні заклички, пісні про снігову зиму і квітучу весну, грали в народі ігри, відгадували загадки. Протистояння Зими і Весни відбувалась в іграх-змаганнях за владу над природою в майбутньому. Із цього двобою Весна вийшла переможницею, звичайно ж завдяки підтримці наших вихованців. Не забули діти і закликати Сонечко, щоб світило, зігрівало, звеселяло нас і нашу землю.

Як відомо, за народним звичаєм люди вірили, що жайворонки несуть на своїх крилах золоті ключі, якими зиму замикають і відмикають літо, тому напередодні батьки випекли печиво у вигляді пташок - «жайворонків». Весна пригостила усіх гостей магічним печивом, промовляючи весняні вітання.

Свято Стрітення подарувало гарний настій, задоволення малюкам і фотографії на згадку.