м.Бердичів, вул.Святої Покрови, 11

Працюємо пн-пт з 7:30 до 18:00Телефон

(04143)5-13-35

booked.net
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд

Використання тейпування в роботі з дошкільниками

ВИКОРИСТАННЯ ТЕЙПУВАННЯ В ЛОГОПЕДИЧНІЙ РОБОТІ


Логопедичне тейпування — це величезний додатковий шанс для дитини подолати
його мовні проблеми!
Наклеєні тейпи будуть «звертати увагу» головного мозку на непрацюючі м’язи артикуляційного апарату, в результаті чого мозок навчиться керувати цими м’язами і «змусить» їх активно працювати або розслаблятися. 

Тейпи не заважають руху м’язів мімічної і артикуляційної мускулатури, а, навпаки, допомагають м’язам мовного апарату здійснювати правильні рухи: в потрібному напрямку, з потрібною силою, з більш ефективним очікуваним результатом.
Тейп накладається на чисту, знежирену і суху неушкоджену шкіру. Через 15 хвилин за рахунок температури тіла він активізується, фіксується до шкіри і починає своє чарівне дію. Він «дихає», під ним шкіра не мокне. Його не страшно намочити, він висохне і буде прекрасно функціонувати далі протягом  2-х тижнів.

Зазвичай тейпи накладають.  Потім знімають, роблять невелику перерву і знову накладають. Курс тейпіровання в залежності від проблеми може займати тривалий час. Тому цей метод нерідко поєднують з логопедичних масажем, Су-джок терапією, дихальної та артикуляційною гімнастикою, міофункціональна терапією.


ТЕЙПУВАННЯ АРТИКУЛЯЦІЙНОЇ МУСКУЛАТУРИ


Вчитель-логопед Сідлецька Анна Леонідівна використовує тейпування для постановки звуків в роботі з дітьми логопедичної групи. Педагог наклеює дитині спеціальні еластичні «дихаючі» стрічки (звані тейп) над нефункціонуючими м’язами мовленнєвого апарату з певним натягом. Тейпи змушують мозок відреагувати на дані непрацюючі м’язи. У відповідь мозок починає вчитися управлінню м’язами апарату артикуляції і поступово відновлює свідомий контроль над ними. 

Грамотно наклеєні тейпи вчать малюка прикривати рот і в автоматичному режимі ковтати слину. Крім цього тейпування дозволяє відновлювати свідомий контроль над рухом губ, що, в свою чергу, сприяє поліпшенню дикції у вимові губних звуків (Б, Ф, П, В, М і т.д.)

 

У логопедичної роботі тейпи допомагають:

  • Корегувати вимову губних звуків (п, б, м, в, ф), задньоязикових (к, х, г); для постановки свистячих та шиплячих звуків (ш, с, ж, ч, з, ц), для виправлення затруднених передньоязикових звуків та сонорні (л, м, н, д, т, р); при подоланні дисфонії (сиплість голосу).
  • Поліпшити функції губ (накладаються на круговий м’яз рота).
  • Нормалізувати рухливість щелепних суглобів, відкривання рота і процес ковтання (область накладення стрічки — підборіддя-під’язикова м’яз), використовуються при гіперсалівації.
  • Поліпшити рухливість гортані (тейпи накладають на грудинно-під’язикову м’яз для зняття її напруги).
  • Стабілізувати нижню щелепу.

Тейпування використовується в рамках діагностики і в якості складової мовної терапії.

 

Тейпування не використовується в разі:

  • Дерматологічних захворювань;
  • Порушення цілісності шкіри;
  • Незагоєні рубці;
  • Алергії на акрил (бавовняна стрічка має акриловий шар для зручної фіксації на тілі).

 

 

 зображення viber 2021 03 15 10 05 13   зображення viber 2021 03 15 10 05 14   зображення viber 2021 03 15 10 05 16   зображення viber 2021 03 15 10 05 оо16   зображення viber 2021 03 15 10 лл05 14

 

зображення viber 2021 03 аа15 10 05 15