м.Бердичів, вул.Святої Покрови, 11

Працюємо пн-пт з 7:30 до 18:00Телефон

(04143)5-13-35

booked.net
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд

Ігрові вправи для розвитку дихання та голосу


Голос людини утворюється під час видиху. Доросла людина за один видих здатна промовити фразу, яка складається з 10-15 слів. Дитина, звісно, ще не вміє будувати довгі речення і не володіє таким розвиненим диханням. Дорослим слід навчати малюка правильно користуватись диханням під час розмови. У цьому допоможуть нескладні дихальні вправи на розвиток фізіологічного (звичайного) і мовленнєвого (під час розмови) дихання.

!!! Під час виконання дихальних вправ треба стежити, щоб дитина дихала діафрагмально (роблячи вдих, випинала живіт і не піднімала плечей, крім випадків, коли цього вимагають правила гри, і при видихові втягувала живіт). Проводити такі ігри рекомендується не більше трьох хвилин із перепочинком.

image001

 
1. Гра «Футбол»

Дитина силою видихуваного повітря перекочує по столу ватну кульку, олівець. Можна трохи ускладнити цю вправу: зробіть на столі з трьох олівців «ворота» і запропонуйте малюкові дути на ватну кульку, пробуючи загнати її у ці «ворота».

 
2. Гра «Вітерець»

Здування з долоні тонкого паперу, нарізаного дрібненькими шматочками, або пелюстків квітів, задування на відстані вогника свічки. Дитина також може дути на відцвілу кульбабу під час прогулянки. Здути усі пушинки з кульбаби треба за 3-4 рази.

image002

 
3. Гра «Веселі бульбашки»

Дуже цікавим буде надування бульбашок на поверхні води (дитина дує на воду з такою силою, щоб на поверхні води утворилися бульбашки). Корисним також є ігри з видуванням мильних бульбашок. Під час таких ігор дитина привчається поступово і рівномірно видихувати повітря з легенів.

 
4. Гра «Різнокольорові кульки»

Надування кульок, дитячих гумових іграшок: через ніс дитина набирає повітря і повільно видихує його через рот в отвір іграшки.

 
5. Гра «Капітан»

Пускання паперового кораблика у мисці або у ванні з водою. Спочатку дитина дує на кораблик не поспішаючи, склавши губи, як для звука «ф» (ф-ф-ф…) і він рухається плавно. А потім ніби налітає поривчастий вітер – нехай дитина спробує дути склавши губи, як для звука «п» (п-п-п), чи витягнути їх трубочкою, але не надуваючи щік – кораблик почне рухатися швидше і швидше.

image003

 
6. Гра «На гойдалці»

Дорослий влаштовує «гойдалку» :на горизонтальній нитці прикріплює різнокольорові паперові фігурки ляльок. Дитині потрібно силою видихуваного повітря розгойдувати їх.


 
7. Гра «Луна»

Дорослий то тихо, то голосно вимовляє звуки: «а» «о» «у». Дитина луною відтворює кожен почутий звук із відповідною інтонацією та висотою звука. Можна грати, використовуючи сполучення: ау, уа, уао, оа, уо.

 

 

 Повернутися на сторінку "Поради логопеда"